Kitos prekės

Veterinarinėms klinikoms

Laimo ligos testas TIK‘ALERT®

Rekomenduojama
Laimo ligos testas TIK‘ALERT®

22.00 € / vnt.

-
+
Prekė sandėlyje

Aprašymas

Greitos diagnostikos testas skirtas Laimo ligai nustatyti


TIK‘ALERT® testu nustatomi specifiniai Borrelia antikūnai IgM, kurie yra Laimo ligos rodikliai. Antikūnai IgM (imunoglobulino M) gali būti nustatomi nuo 2 iki 6 savaičių po erkių įkandimo. Jei testo rezultatas yra teigiamas, tai reiškia, kad kraujyje buvo rasti ligos specifiniai antikūnai. Tokiu atveju nedelsiant kreipkitės į gydytoją bei parodykite jam gautus rezultatus.


TIK'ALERT® - tai greitas imunochromatografinis testas, kurio pagalba galima nustatyti antikūnus, kovojančius prieš Borrelia bakterijas, kurios veikia centrinę nervų sistemą ir gali sukelti rimtų neurologinių sutrikimų (Laimo ligos atveju). Šios bakterijos randamos elnių, smulkių graužikų, paukščių bei driežų organizmuose. Laimo ligos sukėlėją žmogui perneša tam tikrų rūšių erkės, paplitusios Europos teritorijoje (miškuose, kai kuriose poilsio vietose bei parkuose). Erkė įsisiurbdama į kraują suleidžia skysčius, kuriuose yra Borrelia bakterijų ir tokiu būdų užkrečia žmogų. Laiku pradėta gydyti Laimo liga nėra pavojinga, tačiau laiku nepastebėjus, pažeidžia gyvybei svarbias organizmo sistemas.


TIK‘ALERT® tyrimas gali būti atliekamas:

  1. Po 2 - 6 savaičių po erkių įkandimo.

  2. Atsiradus odos paraudimui (eritemai) įkandimo vietoje.


TIK‘ALERT® testo privalumai:

  1. Testas gali būti atliekamas, bet kuriuo paros metu ir bet kurioje jums patogioje vietoje, netgi jūsų namuose.

  2. Testą atlikti labai paprasta, nereikia jokių papildomų įgūdžių.

  3. Rezultatai yra žinomi jau po 10 min.

  4. Testo tikslumas 91 %.


TIK‘ALERT® tyrimas suteikia:

  1. Galimybę aptikti bakteriją ankstyvoje stadijoje ir pradėjus tinkamą gydymą išvengti komplikacijų.

  2. Galimybę pasikonsultuoti su daktaru arba vaistininku dėl tolimesnio gydymo.


Mėginio tipas: kraujas.

Gamintojas: VedaLab, Prancūzija


!Galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje arba Universiteto vaistinėje Universiteto g. 2, Vilnius


IŠTIRK ERKĘ su erkės testu!


KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI

Kaip veikia TIK’ALERT ® ?

Jeigu yra erkių perneštų Borrelia genties bakterijų, imuninė sistema greitai pradeda gaminti pirmiausiai specifinius IgM klasės antikūnus. Antikūnai cirkuliuoja kraujyje ir prisijungia prie bakterijų, su kuriomis susiduria. TIK’ALERT® testas specifiškai aptinka tokius kraujyje esančius antikūnus ir galima įtarti, kad organizme yra bakterijų.


Kada galima atlikti šį testą?

TIK’ALERT® testą reikėtų atlikti praėjus 2–6 savaitėms po erkės įsisiurbimo arba iš karto galimo erkės įsisiurbimo vietoje atsiradus apvaliam uždegimo židiniui (eritemai). Tai atsitinka ligos 1- oje fazėje, kuriai testas TIK'ALERT® ir skirtas ir kurio jautrumas yra 53,8%. Užsikrečiama tik 1–2 proc. atvejų, tačiau IgM klasės antikūnų buvimas, patvirtinamas teigiamu testo rezultatu, reiškia, kad yra infekcija, kurią reikia nedelsiant gydyti.


Ar testo rezultatai gali būti klaidingi?

Jeigu kruopščiai laikomasi nurodymų, rezultatai yra tikslūs. Tačiau rezultatai gali būti klaidingi, jeigu prieš atliekant tyrimą TIK'ALERT ® testo plokštelė sušlapo arba į mėginiui skirtą šulinėlį buvo sulašinta nepakankamai kraujo. Dėžutėje pateikiama plastikinė pipetė leidžia užtikrinti tinkamą surenkamo kraujo mėginio tūrį.


Kaip interpretuoti testo rezultatus, jeigu skiriasi juostelių spalvos intensyvumas?

Juostelės spalvos intensyvumas neturi jokios įtakos rezultatų interpretavimui. Juostelės turi būti tolygios ir aiškiai matomos. Testo rezultatas yra teigiamas, nepaisant testo juostelės spalvos intensyvumo.


Kam reikalinga juostelė, atsirandanti po raide C (kontrolė)?

Jei atsiranda ši juostelė, tai rodo, kad testas atliekamas tinkamai.


Jei aš vertinsiu rezultatus praėjus daugiau kaip 15 minučių, ar rezultatas bus patikimas?

Ne. Testo rezultatą reikia vertinti praėjus 10 minučių po skiediklio sulašinimo. Rezultatas yra patikimas praėjus ne daugiau kaip 15 minučių.


Ką reikia daryti, jei testo rezultatas teigiamas?

Jeigu testo rezultatas teigiamas, reiškia, kad kraujyje rasta antikūnų IgM Borrelia genties bakterijoms ir būtinai reikia kreiptis į gydytoją ir parodyti testo rezultatus. Tada gydytojas paskirs gydymą, kad būtų išvengta šios infekcijos sukeliamų komplikacijų. Jei infekcija įvyko prieš keletą metų, galima gauti teigiamą rezultatą, nes kai kuriems asmenims antikūnai gali išlikti. Teigiamas rezultatas taip pat gali būti gautas pacientui, kuris veiksmingai išgydytas antibiotikais.


Ką reikia daryti, jei testo rezultatas yra neigiamas?

Neigiamas testo rezultatas reiškia, kad antikūnų IgM Borrelia genties bakterijoms kraujyje neaptikta. Įspėjimas: neigiami rezultatai gali pasirodyti I fazės metu (antikūnai, atsirandantys 40-60% atvejų) arba II fazės metu (antikūnai padidėjęs nuo 70 iki 90% atvejų). Neigiamo rezultato atveju labai rekomenduojama atlikti naują testą praėjus 2-6 savaitėms, kad būtų galima patikrinti antikūnų lygio padidėjimą. Jei antibiotikus buvo gydomi profilaktiškai, antikūnai nėra aptinkami arba jų negalima aptikti. Jei erkės įkandimas įvyko neseniai (mažiau nei 2 savaites), jūsų organizmas neturėjo pakankamai laiko, kad pagaminti aptinkamus antikūnus. Rekomenduojama kartoti testą TIK'ALERT® praėjus 2 - 6 savaitėms nuo numanomo įkandimo. Tačiau, jei bėrimas, kartu su arbe be karščiavimu, išlieka, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju.


Koks yra TIK’ALERT ® tikslumas?

Testas TIK’ALERT ® yra labai tikslus, jį naudoja šios srities specialistai (ligoninėse, laboratorijose). 251 paciento mėginių grupėje atliktas tyrimas rodo, kad bendra rezultatų koreliacija yra 88%, lyginant su etaloniniais metodais. Vis dėlto vis dar įmanoma, kad IgM antikūnai, atsirandantys po Borrelia infekcijos, nebus aptikti dėl tam tikrų asmeninių imuninės sistemos pavėluoto brandinimo, priklausomai nuo ligos stadijos. Nepaisant testo patikimumo, galimi klaidingai teigiami arba klaidingai neigiami rezultatai. Tai ypač liečia citomegalo virusų (CMV) sergančius pacientus, kurie gauna klaidingai teigiamus rezultatus naudodami TIK'ALERT® testą.