Kūno priežiūros priemonės

Maisto papildai

Pirmoji pagalba

Veterinarinėms klinikoms

Straipsniai

Kas yra prostatos vėžys?

Kas yra prostatos vėžys?

Vėžys prasideda tada, kai kūno ląstelės pradeda nekontroliuojamai augti. Beveik bet kurios kūno dalies ląstelės gali tapti vėžinėmis ląstelėmis ir išplisti į kitas kūno vietas. Prostatos vėžys prasideda tada, kai prostatos liaukos ląstelės pradeda nekontroliuojamai augti. Prostata yra tik vyrų liauka. Jis gamina dalį skysčio, kuris yra spermos dalis. Prostata yra žemiau šlapimo pūslės (tuščiaviduris organas, kuriame laikomas šlapimas) ir prieš tiesiąją žarną (paskutinė žarnyno dalis). Už prostatos yra liaukos, vadinamos sėklinėmis pūslelėmis, kurios pagamina didžiąją dalį skysčių spermai. Šlaplė, kuri yra vamzdelis, kuriuo šlapimas ir sperma iš organizmo išneša per varpą, eina per prostatos centrą. Vyrui senstant prostatos dydis gali keistis. Jaunesniems vyrams jis yra maždaug graikinio riešuto dydžio, tačiau vyresniems ji gali būti daug didesnis.

Šlapimo pūslės kontrolės problemų simptomai ir priežastys (šlapimo nelaikymas)

Šlapimo pūslės kontrolės problemų simptomai ir priežastys (šlapimo nelaikymas)

Kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, jei turite šlapimo pūslės problemos simptomų, tokių kaip šlapinimasis, šlapimo pūslės kontrolės praradimas, dubens skausmas ar šlapimo nutekėjimas. Šlapimo pūslės problemos gali turėti įtakos jūsų gyvenimo kokybei ir sukelti kitų sveikatos problemų. Jūsų sveikatos priežiūros specialistas gali gydyti jūsų problemą rekomenduodamas keisti gyvenimo būdą arba pakeisti gydymo priemones.

Medicininės ir nemedicininės kaukės – kokias rinktis?

Medicininės ir nemedicininės kaukės – kokias rinktis?

Nors visos kaukės suteikia tam tikrą apsaugos lygį, svarbu suprasti, kas skiria medicinines kaukes nuo nemedicininių kaukių, renkantis asmenines apsaugos priemones (AAP). 2020 m. Įvykiai į visuomenės dėmesį atkreipė medicininių kaukių ir kitų AAP apsauginę naudą. Šių įvykių metu sveikatos priežiūros įstaigos turėjo apsvarstyti geriausius būdus, kaip apsaugoti savo darbuotojus ir pacientus, turinčius didžiulę paklausą ir apsvarstyti daugybę naujų kintamųjų.

Kodėl reikia matuoti šlapimo rūgštį?

Kodėl reikia matuoti šlapimo rūgštį?

Šlapimo rūgšties šlapimo tyrimas yra tyrimas, kuriuo patikrinama, kiek šlapimo rūgšties yra jūsų šlapinime. Jūsų kūnas gamina šlapimo rūgštį, kai skaido purinus, kurie yra chemikalai jūsų kūno audiniuose ir daugelyje maisto produktų ir gėrimų, tokių kaip kepenys, ančiuviai, sardinės, džiovintos pupelės ir alus. Šlapimo rūgštis paprastai ištirpsta kraujyje, praeina per inkstus ir palieka kūną, kai šlapiniesi. Tačiau kartais šios rūgšties organizme lieka per daug. Arba jūsų inkstai negali atsikratyti jo pakankamai, arba jūsų kūnas gamina jo per daug. Didelis šlapimo rūgšties kiekis gali sukelti sveikatos problemų.

Storosios žarnos vėžys: ką reikia žinoti

Storosios žarnos vėžys: ką reikia žinoti

Storosios ir tiesiosios žarnos vėžys, taip pat žinomas kaip žarnyno vėžys, gaubtinės žarnos vėžys arba tiesiosios žarnos vėžys yra bet koks vėžys, paveikiantis storąją ir tiesiąją žarnas. Šios ligos dažnumas visame pasaulyje skiriasi. Pastebėta, kad storosios žarnos vėžys labiau paplitęs šalyse, turinčiose aukštesnę ekonominę būklę, tačiau, remiantis 2021 m. analize, taip pat labiau paveikia mažas pajamas gaunančius asmenis. Mirtingumo lygis mažėjo dėl medicinos pažangos. Be to, 2021 m. analizėje pastebima, kad diagnozių skaičius didėja tarp jaunesnių nei 50 metų žmonių, galbūt dėl aukštesnio patobulinimų lygio. Šiame straipsnyje sužinokite apie storosios žarnos vėžio simptomus ir gydymo būdus. Taip pat sužinokite apie rizikos veiksnius, kurių galima išvengti.

Kaip išsirinkti kraujospūdžio matuoklį, skirtą naudojimui namuose

Kaip išsirinkti kraujospūdžio matuoklį, skirtą naudojimui namuose

Vis daugiau ir daugiau sveikatos vizitų tampa virtualiais, galimybė atlikti pagrindines sveikatos procedūras namuose tapo būtina. Viena iš jų yra kraujospūdžio matavimas. Kraujospūdžio stebėjimas yra svarbus, nes ilgai esantis aukštas kraujospūdis gali pakenkti arterijoms ir širdžiai. Tikrinant kraujospūdį galima stebėti, ar reikalingi vaistai, ir ar vaistai veikia tikslingai. Jei dėl kokių nors priežasčių turite stebėti kraujospūdį, gali atrodyti, kad bandant išsiaiškinti, kurį matuoklį pasirinkti, bus didžiulė pasiūla.

Kas yra fentanilis?

Kas yra fentanilis?

Fentanilis yra galingas sintetinis opioidas, panašus į morfiną, tačiau yra 50–100 kartų stipresnis. Tai receptinis vaistas, kuris taip pat gaminamas ir naudojamas nelegaliai. Kaip ir morfinas, jis yra vaistas, paprastai vartojamas pacientams, kuriems yra stiprus skausmas, ypač po operacijos, gydyti. Jis taip pat kartais vartojamas pacientams, sergantiems lėtiniu skausmu, kurie fiziškai toleruoja kitus opioidus. Tolerancija atsiranda tada, kai norimam poveikiui pasiekti reikia didesnio ir (arba) dažnesnio vaisto kiekio.

Rotovirusas ir jo dažniausi simptomai

Rotovirusas ir jo dažniausi simptomai

Rotavirusas yra virusas, sukeliantis viduriavimą ir kitus žarnyno simptomus. Tai labai užkrečiama ir yra dažniausia kūdikių ir mažų vaikų iki 5 metų viduriavimo priežastis visame pasaulyje. Nors dažniausiai tai pasireiškia mažiems vaikams, suaugusieji taip pat gali užsikrėsti infekcija, nors paprastai ji nėra tokia sunki. Jei pažvelgsite į rotavirusą pro mikroskopą, jis turi apvalią formą. Lotyniškas žodis „ratas“ yra „rota“, kuris paaiškina, kaip virusas gavo savo pavadinimą.

2 tipo diabeto gydymas - pokalbio su gydytoju vadovas

2 tipo diabeto gydymas - pokalbio su gydytoju vadovas

Diabetas yra progresuojanti liga, kuriai reikia kasdienio gydymo. Pokalbio metu užduodami teisingi klausimai padės jums žinoti, ko tikėtis ir kaip geriau valdyti savo būklę. Prieš susitikdami susipažinkite su šiomis bendromis sąlygomis, kad palengvintumėte pokalbį.

Kaip valytis šuns dantis

Kaip valytis šuns dantis

Jūsų šuns dantų valymas yra pagrindinė jūsų augintinio priežiūros dalis. Tačiau dantų priežiūra dažnai gali būti nepastebėta, kol iškyla kokia nors problema, pavyzdžiui, skauda dantį ar kraujuoja iš burnos. Vis dėlto, kaip ir bet kokio sveikatos susirūpinimo atveju, geriau būti iniciatyviam nei reaktyviam.

Šlapimo susilaikymas organizme – ar tai nekenkia sveikatai?

Šlapimo susilaikymas organizme – ar tai nekenkia sveikatai?

Jei negalite šlapintis, nors jaučiate poreikį, o šlapimo pūslė yra pilna, tai vadinama šlapimo susilaikymu. Tai gali trukti trumpai arba ilgai. Ją reikia gydyti, nes gali pakenkti inkstams ar sukelti kitų rimtų komplikacijų. Simptomai dažniausiai atsiranda staiga ir gali tapti labai skausmingi, nes labai norisi palengvinti šlapimo pūslę, bet negalite.

Ir vėl šlapimo takų infekcija?

Ir vėl šlapimo takų infekcija?

Šlapimo takų infekcija yra infekcija bet kurioje jūsų šlapimo sistemos dalyje, įskaitant šlapimo pūslę, šlaplę, šlapimtakius (šlapimo vamzdelius) ir inkstus. Negydomos ŠTI gali sukelti inkstų infekciją, kuri gali būti labai rimta, todėl svarbu apsilankyti pas gydytoją, kad jis pradėtų gydymą.

COVID-19 prieš gripą: panašumai ir skirtumai

COVID-19 prieš gripą: panašumai ir skirtumai

COVID-19 (koronavirusas) ir gripas turi daug panašumų ir skirtumų. Sužinokite, ką žinoti ir kaip apsisaugoti nuo šių ligų. COVID-19 pandemijos metu galbūt girdėjote, kad koronavirusinė liga 2019 (COVID-19) yra panaši į gripą. COVID-19 ir gripas yra užkrečiamos kvėpavimo takų ligos, kurias sukelia virusai. Jie turi keletą bendrų simptomų. Tačiau atidžiau palyginus, jie gali skirtingai paveikti žmones. Be to, kadangi gripas egzistuoja daug ilgiau, gydytojai žino daugiau apie tai, kaip jį gydyti ir užkirsti kelią, o apie COVID-19 žinios dar plečiasi.

Ar mėlynas šlapimas yra normalus? Kokios yra šlapimo spalvos

Ar mėlynas šlapimas yra normalus? Kokios yra šlapimo spalvos

Standartinę šlapimo spalvą gydytojai vadina „urochromu“. Šlapimas natūraliai turi geltoną pigmentą. Kai būsite hidratuotas, jūsų šlapimas bus šviesiai geltonos, beveik skaidrios spalvos. Jei dehidratuojate, pastebėsite, kad jūsų šlapimas tampa sodrios gintaro spalvos arba net šviesiai rudos spalvos. Įvairūs pigmentai maiste ar vartojamuose vaistuose gali patekti per virškinimo traktą ir pakeisti šlapimo spalvą. Kartais šlapimo spalva gali būti sveikatos būklės veidrodis, kurią reikia gydyti, požymis.

Kaukių ir respiratorių tipai – kas apsaugo geriau?

Kaukių ir respiratorių tipai – kas apsaugo geriau?

Kaukių devėjimas yra svarbi visuomenės sveikatos priemonė siekiant užkirsti kelią COVID-19 plitimui, todėl svarbu atminti, kad bet kokia kaukė yra geriau nei be kaukės. Kad apsaugotumėte save ir kitus nuo COVID-19, rekomenduojama dėvėti maksimaliai tinkančią apsauginę kaukę, kurią dėvėsite nuolat. Kaukės ir respiratoriai veiksmingai sumažina SARS-CoV-2, viruso, sukeliančio COVID-19, perdavimą, kai yra dėvimi nuolatos ir teisingai. Kai kurios kaukės ir respiratoriai užtikrina aukštesnį apsaugos lygį nei kiti. Svarbiausia tinkamai dėvėti kaukę ar respiratorių, kuris būtų patogus ir gerai apsaugotų. Nors visos kaukės ir respiratoriai suteikia tam tikrą apsaugos lygį, tinkamai pritaikyti respiratoriai užtikrina aukščiausią apsaugos lygį. Apsauginės kaukės ar respiratoriaus dėvėjimas gali būti svarbiausias tam tikrose didesnės rizikos situacijose arba žmonėms, kuriems yra didesnė rizika susirgti sunkia liga. Šiame straipsnyje aprašysime įvairių tipų kaukes ir respiratorius, kuriuos galite naudoti norėdami apsaugoti save ir kitus nuo COVID-19 užsikrėtimo ir plitimo. Kaukės ir respiratoriai gali užtikrinti įvairaus laipsnio apsaugą, o gerai prigludę Nacionalinio darbuotojų saugos ir sveikatos instituto (NIOSH) patvirtinti respiratoriai užtikrina didžiausią apsaugą.

Organizmo degalai - kas jie tokie?

Organizmo degalai - kas jie tokie?

Norint įvertinti diabeto patologiją, svarbu suprasti, kaip organizmas paprastai naudoja maistą energijai gauti. Gliukozė, riebalai ir baltymai yra maisto produktai, kurie maitina kūną. Žinodami, kaip kasos, virškinimo ir žarnyno hormonai dalyvauja maisto apykaitoje, galite suprasti normalią fiziologiją ir tai, kaip atsiranda diabeto problemų.

Svarbiausias klausimas yra - kas ta opa?

Svarbiausias klausimas yra - kas ta opa?

Jūsų kūnas sukuria apsauginį gleivių sluoksnį, kuris apsaugo jūsų skrandžio ir plonosios žarnos gleivinę nuo atšiaurios skrandžio rūgšties, reikalingos maistui skaidyti. Kai gleivių sluoksnis yra nusidėvėjęs arba netinkamai funkcionuoja, rūgštis pradeda pažeisti skrandžio ar plonosios žarnos gleivinę, todėl susidaro opa.

Skrandžio opaligė – nuo ko ji prasideda?

Skrandžio opaligė – nuo ko ji prasideda?

Dažniausias skrandžio opos simptomas yra deginantis arba graužiantis skausmas, atsirandantis pilvo srityje. Tačiau kai kurios skrandžio opos nėra skausmingos ir pastebimos tik tada, kai atsiranda komplikacijų, tokių kaip kraujavimas iš opos.

Pavasaris – erkės ir Laimo liga

Pavasaris – erkės ir Laimo liga

Laimo ligą sukelia keturios pagrindinės bakterijų rūšys: Borrelia burgdorferi ir Borrelia mayonii sukelia Laimo ligą Jungtinėse Valstijose Borrelia afzelii ir Borrelia garinii yra pagrindinės priežastys Europoje ir Azijoje. Labiausiai paplitusi erkių platinama liga šiuose regionuose – Laimo liga, kuria užsikrečiama įkandus užsikrėtusiai juodakojaei erkei, paprastai vadinamai elnio erke. Didesnė tikimybė susirgti Laimo liga, jei gyvenate arba leidžiate laiką žolingose ir labai miškingose vietose, kur klesti Laimo ligą nešiojančios erkės. Erkių užkrėstose vietose svarbu imtis atsargumo priemonių.

Kas sukelia tepliojimo atsiradimą nėštumo metu?

Kas sukelia tepliojimo atsiradimą nėštumo metu?

Nėštumo metu pastebėjus tepliojimus ar nedidelį kraujavimą gali būti baisu, tačiau tai ne visada yra ženklas, kad kažkas negerai. Daugelis moterų, pastebėjusių tepliojimą nėštumo metu, pagimdo sveiką kūdikį. Dėmės yra tada, kai matote šviesų arba nedidelį kiekį rausvo, raudono arba tamsiai rudo (rūdžių spalvos) kraujo. Naudodami tualetą galite pastebėti dėmių atsiradimą arba ant apatinių drabužių matyti kelis kraujo lašus. Jis bus lengvesnis nei mėnesinės, o kraujo neužteks įklotui padengti. Svarbu pažymėti, kad dėmės skiriasi nuo stipresnio kraujavimo, kai jums reikia įkloto ar tampono, kad kraujas neįmirktų per apatinius. Kreipkitės skubios pagalbos, jei nėštumo metu pajutote stiprų kraujavimą.

Medicinos mitai: viskas apie cholesterolį

Medicinos mitai: viskas apie cholesterolį

Iš visų mūsų organizme esančių junginių cholesterolis gali būti vienas iš labiausiai žinomų. Yra daug klaidingos informacijos apie šią riebią medžiagą, nepaisant to, kad ji yra buitinė. Cholesterolis yra esminis gyvūnų ląstelių membranų komponentas; kaip tokį, jį sintetina visos gyvūnų ląstelės. Nepaisant blogo pavadinimo, cholesterolis yra būtinas gyvybei. Tačiau, kai yra didelis kiekis kraujyje, jis padidina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Cholesterolis kartu su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip riebalai ir kalcis, kaupiasi plokštelėse ant arterijų sienelių. Laikui bėgant tai susiaurina kraujagysles ir gali sukelti komplikacijų, įskaitant insultą ir širdies priepuolį.

6 geriausi kolageno papildų vartojimo privalumai

6 geriausi kolageno papildų vartojimo privalumai

Kolagenas yra gausiausias baltymas esantis jūsų kūne. Tai pagrindinis jungiamojo audinio komponentas, sudarantis kelias kūno dalis, įskaitant sausgysles, raiščius, odą ir raumenis. Kolagenas atlieka daug svarbių funkcijų, įskaitant odos struktūros suteikimą ir kaulų stiprinimą.

Medicinos mitai: 11 nesusipratimų dėl migrenos

Medicinos mitai: 11 nesusipratimų dėl migrenos

Birželis yra nacionalinis migrenos ir galvos skausmo supratimo mėnuo. Migrena yra dažna liga, kuria serga iki 148 milijonų visame pasaulyje. Kai kurie įrodymai rodo, kad migrenos paplitimas gali didėti visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, migrena moterims yra du kartus dažniau nei vyrams.

Kas yra insultas ir kaip jį atpažinti?

Kas yra insultas ir kaip jį atpažinti?

Insultas, taip pat žinomas kaip smegenų kraujotakos sutrikimas arba CVA, yra tada, kai dalis smegenų praranda aprūpinimą krauju, o kūno dalis, kurią kontroliuoja kraujo netekusios smegenų ląstelės, nustoja veikti. Šis kraujo tiekimo praradimas gali būti išeminis dėl kraujotakos trūkumo arba hemoraginis dėl kraujavimo į smegenų audinį.

Medicinos mitai. Viskas apie insultą

Medicinos mitai. Viskas apie insultą

Šiame straipsnyje pateiksime kelias klaidingas nuomones apie insultą. Tarp daugelio nesusipratimų aptarsime, ar insultas yra širdies problema ir ką reikia žinoti apie mini insultus ir paralyžių. Naudodamasis ekspertų įžvalgomis ir kolegų recenzuotais tyrimais, siekdami išsiaiškinti faktus iš fantastikos, pasistengsime įnešti aiškumo mitų apimtame sveikatos žurnalistikos pasaulyje. 2019 m. insultas buvo antroji pagrindinė mirtingumo priežastis visame pasaulyje ir sudarė 11 % mirčių. Lietuvoje 2019 m. nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 54,6 proc. visų mirusiųjų.

Plaučių uždegimas ir jo simptomai III dalis

Plaučių uždegimas ir jo simptomai III dalis

Cheminė pneumonija yra neįprastas plaučių dirginimo tipas. Plaučių uždegimą dažniausiai sukelia bakterijos ar virusai. Cheminės pneumonijos atveju plaučių audinio uždegimas atsiranda nuo nuodų ar toksinų. Tik nedidelę dalį pneumonijos sukelia cheminės medžiagos. Daugelis medžiagų gali sukelti cheminę pneumoniją, įskaitant skysčius, dujas ir mažas daleles, pvz., dulkes ar dūmus, dar vadinamas kietosiomis dalelėmis. Kai kurios cheminės medžiagos kenkia tik plaučiams; tačiau kai kurios toksiškos medžiagos, be plaučių, veikia kitus organus ir gali sukelti rimtą organų pažeidimą arba mirtį.

Plaučių uždegimas ir jo simptomai II dalis

Plaučių uždegimas ir jo simptomai II dalis

Gydytojas gali pasakyti, ar sergate bakterine pneumonija, tik jus apžiūrėjęs ir uždavęs klausimus apie jūsų simptomus ir bendrą sveikatos būklę. Jie tikriausiai klausys jūsų plaučių stetoskopu. Tai leis jiems išgirsti garsus, rodančius, kad jūsų plaučiuose yra skysčio. Bet jei jie nėra tikri, gali tekti pasidaryti krūtinės ląstos rentgenogramą. O kai kuriems žmonėms gali prireikti papildomų tyrimų.

Plaučių uždegimas ir jo simptomai I dalis

Plaučių uždegimas ir jo simptomai I dalis

Pneumonija (plaučių uždegimas), plaučių infekcija, gali sukelti kosulį, skausmą krūtinėje ar švokštimą. Galite manyti, kad tai tik peršalimas ar gripas, bet kaip tuomet atskirti? Tam tikri papildomai simptomai gali suteikti jums užuominų. Kviečiame paskaityti straipsnį ir plačiau susipažinti su plaučių uždegimu, jo rūšimis ir gydymu.

Apie fentanilį - tai ką reikia žinoti

Apie fentanilį - tai ką reikia žinoti

Fentanilis yra stiprus opioidinis skausmą malšinantis vaistas. Jis vartojamas stipriam skausmui malšinti, pvz., operacijos metu arba po jos, rimto sužalojimo, arba skausmui nuo vėžio. Jis taip pat naudojamas kitokio pobūdžio skausmui, kurį jau seniai jautėte, kai nustojo veikti silpnesni skausmą malšinantys vaistai.

Vyresnių vaikų šlapinimasis į lovą

Vyresnių vaikų šlapinimasis į lovą

Įprasta, kad 6 metų ir jaunesni vaikai sušlapina lovą, tačiau lovą gali šlapintis ir vyresni vaikai. Jei jūsų vaikas yra vyresnis nei 6 metų ir šlapinasi lovą, galite tai padaryti.

Mamograma – kas tai?

Mamograma – kas tai?

Mamograma yra jūsų krūtų rentgeno vaizdas. Jis gali būti naudojamas krūties vėžio atrankai arba diagnostikos tikslais, pavyzdžiui, norint ištirti simptomus ar neįprastus kito vaizdo tyrimo rezultatus. Mammogramos metu jūsų krūtys suspaudžiamos tarp dviejų tvirtų paviršių, kad išskleistų krūties audinį. Tada rentgeno nuotrauka užfiksuoja nespalvotus vaizdus, kurie rodomi kompiuterio ekrane ir tiriami dėl vėžio požymių. Mammogramos atlieka pagrindinį vaidmenį atliekant krūties vėžio patikrą. Jie gali aptikti krūties vėžį, kol jis nesukels požymių ir simptomų. Įrodyta, kad mamografija sumažina mirties nuo krūties vėžio riziką. Tradicinė mamografija sukuria dvimačius krūties vaizdus. Naujesnis mamografijos tipas, vadinamas 3D mamografija (krūties tomosinteze), sukuria trimačius krūties vaizdus. Daugelis medicinos įstaigų siūlo 3D mamografiją, be tradicinės 2D mamografijos krūties vėžio patikrai.

Kačių imunodeficito virusas (FIV) – ar ji išgydoma?

Kačių imunodeficito virusas (FIV) – ar ji išgydoma?

Kačių imunodeficito virusas arba katės FIV yra retrovirusinė infekcija, pirmą kartą aptikta JAV katėms. Virusas dažnai vadinamas kačių ŽIV arba kačių AIDS, nes jis turi panašų poveikį katėms. Kačių, užsikrėtusių kačių imunodeficito virusu (FIV), simptomai gali pasireikšti tik praėjus metams po pirminės infekcijos. Nors virusas veikia lėtai, katės imuninė sistema stipriai susilpnėja, kai liga įsivyrauja. Dėl to katė yra jautri įvairioms antrinėms infekcijoms. Užkrėstos katės, kurioms teikiama palaikomoji medicininė priežiūra ir laikomos be streso, patalpose, gali gyventi gana patogiai kelis mėnesius ar metus, kol liga pasiekia lėtinę stadiją. Virusas žudo ar pažeidžia kačių imuninės sistemos ląsteles, dažnai nukreiptas į baltųjų kraujo kūnelių. Nuolatinė FIV žala katėms ilgainiui silpnina imuninę sistemą. Kai tai atsitiks, FIV katės gali tapti pažeidžiamos antrinių infekcijų.

Ką verta žinoti apie meningitą? I dalis

Ką verta žinoti apie meningitą? I dalis

Meningitas yra smegenų dangalų uždegimas. Smegenų dangalai yra trys membranos, apimančios smegenis ir nugaros smegenis. Meningitas gali atsirasti, kai užkrėstas skystis aplink smegenų dangalus. Dažniausios meningito priežastys yra virusinės ir bakterinės infekcijos.

Ką verta žinoti apie meningitą? II dalis

Ką verta žinoti apie meningitą? II dalis

Kiekvienas meningito tipas turi šiek tiek kitokią priežastį, tačiau galiausiai kiekvienas veikia vienodai: bakterija, grybas, virusas ar parazitas plinta per kraują, kol pasiekia smegenis ar nugaros smegenis. Ten jis įsiskverbia į gleivinę ar skysčius aplink šias gyvybiškai svarbias kūno dalis ir pradeda vystytis į labiau pažengusią infekciją. Neinfekcinis meningitas yra fizinio sužalojimo ar kitos būklės rezultatas; tai nėra susijusi su infekcija.

Kaip išmokinti berniuką naudotis puoduku, žingsnis po žingsnio

Kaip išmokinti berniuką naudotis puoduku, žingsnis po žingsnio

Ar esate pasiruošęs ryžtis ir “puodukuoti” savo mažą žmogų? Sveikinu! Tai didelis žingsnis jums abiem, jei jūs ketinate tai padaryti. Galbūt girdėjote iš kitų tėvų, kad mokyti berniukus yra sunkiau nei mergaites. Tai nebūtinai tiesa. Visi vaikai proceso metu parodys skirtingas stiprybes ir keistenybes. Taigi sėkmė kur kas labiau susijusi su mokymu, kuris kalba jūsų vaikui, o ne pagal konkretaus berniuko patarimus. Tačiau yra keletas patarimų ir gudrybių, kurie gali padėti jūsų vaikinui išmokti, kad galėtumėte pasisveikinti su dideliais vaikiškais apatiniais ir visam laikui atsisveikinti su sauskelnėmis. Ahhh, nebeliko sauskelnių. Tai skamba gerai, ar ne?

Drėkintuvai ir sveikata – ką tai turi bendro?

Drėkintuvai ir sveikata – ką tai turi bendro?

Kas yra drėkintuvas? Drėkinamoji terapija prideda drėgmės į orą, kad būtų išvengta sausumo, kuris gali sudirginti daugelį kūno dalių. Drėkintuvai gali būti ypač veiksmingi gydant odos, nosies, gerklės ir lūpų sausumą. Jie taip pat gali palengvinti kai kuriuos gripo ar peršalimo sukeltus simptomus. Tačiau per didelis drėkintuvų vartojimas gali pabloginti kvėpavimo takų problemas. Svarbu žinoti, kaip juos teisingai naudoti.

Ar galite sulaukti mėnesinių ir vis tiek būti nėščia?

Ar galite sulaukti mėnesinių ir vis tiek būti nėščia?

Trumpas atsakymas yra ne. Nepaisant visų ten esančių teiginių, neįmanoma turėti mėnesinių nėštumo metu. Priešingai, ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu gali atsirasti „dėmių“, kurios paprastai būna šviesiai rausvos arba tamsiai rudos spalvos. Paprastai, jei kraujavimo pakanka užpildyti pagalvėlę ar tamponą, tai yra ženklas, kad tikriausiai nesate nėščia. Jei nėštumo testas buvo teigiamas ir gausiai kraujuojate, kreipkitės į gydytoją.

Nugaros skausmas – kada verta sunerimti?

Nugaros skausmas – kada verta sunerimti?

Nugaros skausmas yra viena dažniausių priežasčių, dėl kurių žmonės kreipiasi į gydytoją arba praleidžia darbą, ir tai yra pagrindinė negalios priežastis visame pasaulyje. Laimei, galite imtis priemonių, kad išvengtumėte daugumos nugaros skausmo epizodų arba juos palengvintumėte. Jei prevencija nepavyks, paprastas gydymas namuose ir tinkama kūno mechanika dažnai išgydys jūsų nugarą per kelias savaites ir išlaikys jos funkcionalumą. Chirurgija retai reikalinga nugaros skausmui gydyti.

Kaip susidoroti ir išlikti saugiam esant dideliam karščiui

Kaip susidoroti ir išlikti saugiam esant dideliam karščiui

Esant dideliam karščiui, lengva dehidratuoti arba kūnas gali perkaisti. Jei taip atsitiktų, gali išsivystyti šilumos mėšlungis, išsekimas ar net šilumos smūgis. Šilumos smūgis yra ekstremali medicininė situacija, kuri gali sukelti nuolatinį gyvybiškai svarbių organų pažeidimą ar net mirtį, jei nebus nedelsiant gydoma. Didelis karštis taip pat gali pabloginti esamas sveikatos sąlygas. Geriausias būdas išgyventi karštį yra planuoti iš anksto karštas dienas ir žinoti, ką daryti, kai užklumpa karštis. Karštas oras gali pakenkti visiems, įskaitant jaunus ir sveikus. Tačiau kai kuriems žmonėms gresia didesnė rizika nei kitiems.

COVID-19 vakcina: ką daryti atsiradus šalutiniam poveikiui

COVID-19 vakcina: ką daryti atsiradus šalutiniam poveikiui

Šiame straipsnyje mes apžvelgiame nereceptines galimybes ir gydymosi namuos būdus šalutiniam COVID-19 vakcinos poveikiui. Visi duomenys ir statistika remiasi viešai prieinamais duomenimis paskelbimo metu. Dalis informacijos gali būti pasenusi. Apsilankykite mūsų šalies koronaviruso centre ir sekite tiesioginių naujinimų puslapį, kad gautumėte naujausios informacijos apie COVID-19 pandemiją.

Prostatos tyrimas (vėžio patikros gairės)

Prostatos tyrimas (vėžio patikros gairės)

Yra aiškių įrodymų, kad atranka naudojant prostatos specifinio antigeno (PSA) testą gali sumažinti mirčių nuo prostatos vėžio skaičių. Tačiau prostatos vėžys dažnai taip lėtai auga, kad vyrui nesukeltų jokių problemų per visą jo gyvenimą. Dėl šios priežasties daugeliui vyrų prostatos vėžys nėra naudingas ir gali be reikalo nukentėti nuo jo šalutinių poveikių, pavyzdžiui, ilgalaikių šlapimo ir lytinės funkcijos problemų. Gydytojai visame pasaulyje rekomenduoja vyrams, besidomintiems ankstyvu prostatos vėžio nustatymu, pranešti apie jų riziką ir išsitirti ar bent apsvarstyti patikrą pagal toliau pateiktas gaires. Pateikiame atrankos gaires, kad atspindėtų kruopštų naudos - sumažėjusių mirčių nuo vėžio - ir žalos, kurią gali sukelti nereikalingas vyrų, kurių vėžys nepakenktų jų sveikatai ar išgyvenimui, pusiausvyrą.

Trigliceridai: kodėl jie svarbūs?

Trigliceridai: kodėl jie svarbūs?

Trigliceridai yra svarbūs širdies sveikatos matavimui. Kodėl trigliceridai yra svarbūs - ir ką daryti, jei jūsų trigliceridų kiekis yra per didelis. Jei stebite kraujospūdį ir cholesterolio kiekį, jums gali tekti stebėti dar ką nors: pvz savo trigliceridus. Jei jūsų kraujyje yra didelis trigliceridų kiekis, galite padidinti širdies ligų riziką. Tačiau tas pats gyvenimo būdo pasirinkimas, kuris skatina bendrą sveikatą, taip pat gali padėti sumažinti trigliceridų kiekį.

Koronaviruso liga, 2019 m. (COVID-19)

Koronaviruso liga, 2019 m. (COVID-19)

Koronavirusai yra virusų šeima, galinti sukelti tokias ligas kaip peršalimas, sunkus ūminis kvėpavimo sindromas (SARS) ir Artimųjų Rytų kvėpavimo sindromas (MERS). 2019 m. naujas koronavirusas buvo nustatytas kaip ligos protrūkio, kilusio iš Kinijos, priežastis. Dabar virusas yra žinomas kaip sunkus ūminis kvėpavimo sindromo koronavirusas 2 (SARS-CoV-2). Jos sukelta liga vadinama koronaviruso liga 2019 (COVID-19). 2020 m. kovo mėn. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė COVID-19 protrūkinę pandemiją.

Gerybinė prostatos hiperplazija – kas tai ir kaip ją gydyti?

Gerybinė prostatos hiperplazija – kas tai ir kaip ją gydyti?

Gerybinė prostatos hiperplazija (GPH), dar vadinama prostatos liaukos padidėjimu, yra dažna vyresnio mažiaus vyrų būklė. Padidėjusi prostatos liauka gali sukelti nemalonius šlapinimosi simptomus, pavyzdžiui, blokuoti šlapimo nutekėjimą iš šlapimo pūslės. Tai taip pat gali sukelti šlapimo pūslės, šlapimo takų ar inkstų sutrikimus. Yra keletas veiksmingų prostatos liaukų padidėjimo gydymo būdų, įskaitant vaistus, minimaliai invazines terapijas ir chirurgiją. Norėdami pasirinkti geriausią variantą, jūs ir jūsų gydytojas atsižvelgs į jūsų simptomus, prostatos dydį, kitas galimas sveikatos sąlygas ir jūsų pageidavimus.

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) – kas tai?

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) – kas tai?

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) atsiranda, kai skrandžio rūgštis dažnai teka atgal į vamzdelį, jungiantį burną ir skrandį (stemplę). Šis praplovimas (rūgšties refliuksas) gali dirginti stemplės gleivinę. Daugelis žmonių laikas nuo laiko patiria rūgšties refliuksą. GERL yra lengvas rūgšties refliuksas, pasireiškiantis mažiausiai du kartus per savaitę, arba vidutinio sunkumo ar sunkus rūgšties refliuksas, pasireiškiantis bent kartą per savaitę. Daugelis žmonių gali valdyti GERL diskomfortą pakeisdami gyvenimo būdą ir be recepto vartojamus vaistus. Tačiau kai kuriems žmonėms, sergantiems GERL, simptomams palengvinti gali prireikti stipresnių vaistų ar operacijos.

Ar visi jogurtai pagerins žarnyno būklę?

Ar visi jogurtai pagerins žarnyno būklę?

Gana dažnai žmonės pastebi jogurtinius gaminius, kurių etiketėse tvirtinama, kad juose esančios bakterijos gyvos patenka tiesiai į žarnyną. Ar tikrai tokie produktai stiprina mūsų organizmą? Jei įdėmiau paskaitytumėte, kas parašyta etiketėje, pastebėtumėte, kad ten surašyti gaminyje esančių pieno rūgšties bakterijų arba bifidobakterijų pavadinimai. Jei šios bakterijos derėtų su jūsų žarnyne tarpsančiomis ir jos tarpusavyje galėtų sugyventi, tai iš šio gaminio tikrai verta tikėtis palankių rezultatų. Kitaip tariant sprendžiant pagal individualaus žarnyno būklę, ne visi jogurtai yra tinkami. Kodėl? Skaitykite toliau.

Kam reikalinga ortopedinė pagalvė?

Kam reikalinga ortopedinė pagalvė?

Mes visi tai patyrėme, jūs pabundate su skausmu ar diskomfortu kažkur savo kūne ir galvojate „aš turėjau miegoti juokinga poza“. Kartais skausmas praeina, bet kartais jis gali būti gana stiprus. Kai kuriems žmonėms tai nėra tik retkarčiais pasitaikantys nepatogumai. Netinkamas miegas gali sutrikdyti kraujotaką ir sukelti ilgalaikius skausmus ir (arba) diskomfortą. Kaltininkas gali būti jūsų lova. Tačiau naujos lovos įsigijimas gali būti didelė investicija, o jūs galbūt dar nesate pasiruošę. O gal jūs dalijatės lova, o jūsų partneris myli lovą tokią, kokia yra. Ortopedinė, „memory foam“ pagalvė yra puikus būdas užtikrinti komfortą ir suteikti jums laimingą, ramų miegą. Štai keletas privalumų!

Žarnyno problemų tipai ir gydymo būdai

Žarnyno problemų tipai ir gydymo būdai

Vyrauja nuomonė, kad, norint sužadinti žarnyno tuštinimąsi, reikėtų pavartoti daugiau ląstelienos turinčio maisto. Deja, daugiau maistinės ląstelienos turinčių produktų (pavyzdžiui, varnalėšų šaknų, rudųjų ryžių) vartojimas gali sukelti neigiamų padarinių – pilvo tempimą kurį dažnai patiria šio tipo žarnyną turintys žmonės. Kur kas geresnis sprendimas – nustoti valgyti vėlyvu paros metu, nebegerti šaltų gėrimų ar nevartoti aštrių prieskonių, tokių kaip raudonieji pipirai.

Ar vitaminas D gali apsaugoti nuo koronaviruso ligos 2019 m. (COVID-19)?

Ar vitaminas D gali apsaugoti nuo koronaviruso ligos 2019 m. (COVID-19)?

Ar vartojant vitamino D priedą galima išvengti infekcijos viruso, sukeliančio koronaviruso ligą 2019 (COVID-19)? Atsako Mayo klinikos gydytojas Viljamas F. Maršalas.

Kaip atliekamas greitas Covid-19 antigenų tyrimas ir ar jis tikslus?

Kaip atliekamas greitas Covid-19 antigenų tyrimas ir ar jis tikslus?

„Covid-19“ sergamumas Lietuvoje vis dar yra labai didelis, o tai esant įtemptai ekonominei padėčiai kelia pavojų įmonėms, kurioms neleidžiama dirbti nuotoliniu būdu dėl jų veiklos specifikos. Atrankiniai bandymai, naudojant greitus testus, kuriais virusas nustatomas per 15–20 minučių, nenaudojant laboratorijos, gali užkirsti kelią infekcijos plitimui gamyklose ar patalpose dirbančiose komandose.

Tikrinti vidurių užkietėjimą galima pagal tuštinimo reguliarumą

Tikrinti vidurių užkietėjimą galima pagal tuštinimo reguliarumą

Vidurių užkietėjimas – viena iš priežasčių, kodėl pašlyja žarnyno mikrofloros būklė. Užkietėjimo profilaktika ta vienintelė priemonė šiai problemai spręsti. Nors vidurių užkietėjimas neturi aiškaus apibrėžtumo, ir medicininėje diagnostikoje, ir su medicina susijusiuose žurnaluose jis aptakiai apibūdinamas kaip būklė, kada individas tuštinasi rečiau nei tris kartus per savaitę arba, kasdien reguliariai tuštinantis, lieka nevisiško išsituštinimo jausmas.

Maisto netoleravimas

Maisto netoleravimas

Maisto netoleravimas, taip pat žinomas kaip ne IgE sukeltas padidėjęs maisto jautrumas arba ne alerginis maisto padidėjęs jautrumas, reiškia sunkumus, susijusius su tam tikrų maisto produktų virškinimu. Svarbu pažymėti, kad maisto produktų netoleravimas skiriasi nuo alergijos maistui.

Atopijai ir astmai išsivystyti nepalanki aplinka

Atopijai ir astmai išsivystyti nepalanki aplinka

„Išsivysčiusiose bendruomenėse dėl pernelyg higieniškos gyvenamosios aplinkos vis dažnėja atopinio dermatito arba šienligės atvejai. „Ši teorija vadinama higienos hipoteze ir mokslininkai jai pritaria. Tiesa tokia, kad alerginiai simptomai jau vadinami civilizacijos liga ir pažangiose pramonės valstybėse tokių atvejų nenumaldomai daugėja. Pavyzdžiui, 1980 m. Japonijoje pradinių klasių mokinių, kuriems prognozuota alergijų sukelta astma, buvo tik 1 proc., o dabar šis skaičius jau išaugęs keturis kartus.

Klaidingi įsitikinimai apie fermentinius gėrimus

Klaidingi įsitikinimai apie fermentinius gėrimus

Nors fermentiniai gėrimai, kuriuose neva esama ypač daug fermentų, jau yra tapę didžiausiu susižavėjimo objektu iš visų maisto papildų, specialistai stengiasi visus atkalbėti nuo kasdieninio jų vartojimo. Paieškoję šių fermentinių gėrimų internete, rasite nesuskaičiuojamą daugybę dietinių geriamųjų produktų, kuriais žadama padėti vartotojui sveikai numesti svorio. Tačiau mūsų organizmas negali tiesiogiai įsisavinti ant šių gaminių etikečių nurodytų fermentų dėl tų pačių priežasčių, kurios buvo yra kalbant apie žaliuosius kokteilius. Beje, būna ir kitokių kontraversiškų pareiškimų apie fermentinius gėrimus.

Multicare in matuoklis – dažniausiai užduodami klausimai

Multicare in matuoklis – dažniausiai užduodami klausimai

Matuoklis multiCare-in cholesterolio, gliukozės ir trigliceridų kontrolei kraujyje. MultiCare-in - tai naujas portatyvus matuoklis, skirtas savarankiškai kontroliuoti gliukozės, cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje. Matuoklį galima naudoti tiek gydytojo kabinete, tiek namuose. Atmintyje išlaiko iki 500 tyrimų rezultatų su data ir laiku. Rezultatai gaunami per 1 min. Matuoklyje įdegta speciali programinė įranga, remiantis vyrų ir moterų kraujo charakteristikomis, atsižvelgiant į kraujo sudėties skirtumą prieš ir po valgio. Šis koregavimas padidina rezultato tikslumą.

EasyTouch GCU matuoklis – dažniausiai užduodami klausimai

EasyTouch GCU matuoklis – dažniausiai užduodami klausimai

Inovatyvus aparatas cukraus kiekiui kraujyje matuoti gali padėti matuoti ne tik gliukozės kiekį kraujyje, tačiau nurodyti ir papildomus rodiklius, kaip kad nurodyti cholesterolio ir šlapimo rūgšties kiekį kraujyje. Vienas prietaisas padės kur kas plačiau įvertinti savo organizmo būklę, sekti jos pokyčius ir tai pat į juos reaguojant padėti organizmui tinkamai prisitaikyti. Kai kuriems žmonėms medikamentai yra kasdienybės dalis, tačiau norėdami sumažinti suvartojamų vaisų kiekį – gerkite juos tik tada, kai yra poreikis. Naudodami prietaisus galite lengvai, greitai ir paprastai pats ištirti savo organizmo reakcijas ir į jas reaguojant vartoti medikamentus.

Storosios žarnos vėžys - kas tai?

Storosios žarnos vėžys - kas tai?

Storosios žarnos vėžys yra vėžio rūšis, prasidedanti storojoje žarnoje. Storoji žarna yra galutinė virškinamojo trakto dalis. Storosios žarnos vėžiu dažniausiai serga vyresnio amžiaus žmonės, nors jis gali pasireikšti bet kuriame amžiuje. Paprastai jis prasideda nuo mažų, nervinių (gerybinių) ląstelių sankaupų, vadinamų polipais, susidarančių gaubtinės žarnos viduje. Laikui bėgant kai kurie iš šių polipų gali tapti storosios žarnos vėžiu.

Helicobacter pylori – kas tai?

Helicobacter pylori – kas tai?

Helicobacter pylori – tai skrandyje aptinkama bakterija. Šis bakterija yra ypatinga tuo, kad, priešingai nei daugelis kitų, yra prisitaikiusi gyventi skrandyje esančioje rūgščioje terpėje. PSO (Pasaulio sveikatos organizacija) duomenimis, šią bakteriją savo skrandžio gleivinėje nešioja didžioji žmonių populiacijos dalis (70-80 proc.), iš jų opalige suserga tik 10 proc. Daugelis gyvena, net nežinodami, kad ją turi, todėl mokslininkai padarė išvadą, kad:

Kas yra šlapimo takų infekcija?

Kas yra šlapimo takų infekcija?

Šlapimo takų infekcija, arba ŠTI, yra infekcija bet kurioje jūsų šlapimo sistemos dalyje, įskaitant inkstus, šlapimo pūslę, šlapimtakį ir šlaplę. Jei esate moteris, turite didelę tikimybę užsikrėsti šlapimo takų infekcija. Kai kurie ekspertai įvertina kad susirgti šlapimo takų infekcija gali net 1 iš 2 moterų. Daugelis moterų turi ŠTI infekcijas kartais metų metus. Maždaug 1 iš 10 vyrų susirgs ŠTI per savo gyvenimą. Štai kaip tvarkyti ŠTI ir kaip sumažinti tikimybę, ją susirgti.

Ankstyvojo nėštumo simptomai

Ankstyvojo nėštumo simptomai

Nėštumo testai ir ultragarsas yra vieninteliai būdai nustatyti, ar esate nėščia, tačiau yra ir kitų požymių bei simptomų, į kuriuos galite atkreipti dėmesį. Ankstyvieji nėštumo požymiai yra daugiau nei praleistas menstruacijų periodas. Tai taip pat gali būti rytinis pykinimas, jautrumas kvapui ir nuovargis.

Vitamino D svarba mūsų organizmui

Vitamino D svarba mūsų organizmui

Vitaminas D yra būtinas sveikiems kaulams formuoti ir palaikyti. Taip yra todėl, kad kalcis, pagrindinis kaulų komponentas, jūsų organizmas gali pasisavinti tik tada, kai yra vitamino D. Jūsų kūnas gamina vitaminą D, kai tiesioginiai saulės spinduliai paverčia jūsų odos cheminę medžiagą aktyvia vitamino forma (kalciferoliu).

Streptokoko A bakterija

Streptokoko A bakterija

Streptokokas A yra bakterinė infekcija, dėl kurios gerklė gali skaudėti ir perštėti. Streptokokas A sudaro tik nedidelę gerklės skausmo dalį.

Šlapimo spalvos ir jo reikšmės?

Šlapimo spalvos ir jo reikšmės?

Šlapimas gali daug pasakyti apie tai, kas vyksta jūsų kūne. Jis gali būti įvairių spalvų nuo šviesiai geltonos iki tamsiai gintarinės ir net žalios, rožinės ar oranžinės spalvos. Daktaras Bilal Kaaki iš „UnityPoint Health“ klinikos, paaiškina, kaip skirtingi maisto produktai, vaistai ir ligos gali pakeisti šlapimo spalvą ir kas gali būti laikoma nenormalia šlapimo spalva.

Narkotikų testai iš seilių

Narkotikų testai iš seilių

Narkotikų testas iš seilių yra tiriamasis testas, naudojamas nustatyti narkotinių medžiagų vartojimą. Narkotikų testas iš seilių dažniau naudojamas kaip alternatyva narkotikų tyrimams iš šlapimo. Juos lengviau valdyti. Mėginius, kurie yra surinkti iš asmens, beveik neįmanoma suklastoti. Narkotikų testai naudojami viskam, pradedant patikrinimu prieš įdarbinimą ir atsitiktiniu ar periodiniu testavimu, baigiant testavimu po avarijos. Kai kurios policijos pajėgos narkotikų patikrinimui kelyje taip pat naudoja seilių testus, kai įtaria, kad kažkas vairuoja veikiamas marihuanos ar kitų medžiagų.

Ką reikia žinoti apie narkotikų testą iš šlapimo

Ką reikia žinoti apie narkotikų testą iš šlapimo

Testas iš šlapimo yra labiausiai paplitęs narkotikų tyrimo metodas. Jis yra neskausmingas, lengvas, greitas ir ekonomiškas. Jie taip pat gali patikrinti tiek nelegalius, tiek receptinius vaistus.

Pirmoji pagalba – pritrintos pūslelės

Pirmoji pagalba – pritrintos pūslelės

Jei pūslelė nėra labai skausminga, stenkitės, kad ji nebūtų pažeista. Nepažeista oda ant pūslelės gali sukurti natūralų barjerą bakterijoms ir sumažinti infekcijos riziką. Uždenkite pažeistą odą su pleistru. Kreipkitės į gydytoją, jei pūslelės atrodo užkrėstos. Jei sergate cukriniu diabetu ar bloga kraujotaka, prieš pradėdami patys gydytis pūsleles, paskambinkite gydytojui.

Skydliaukės problemos – dažniausiai užduodami klausimai (III dalis)

Skydliaukės problemos – dažniausiai užduodami klausimai (III dalis)

Jūsų skydliaukė gamina skydliaukės hormonus, kurie kontroliuoja daugelį jūsų kūno veiklų, įskaitant tai, kaip greitai sudeginate kalorijas ir kaip greitai plaka jūsų širdis. Dėl skydliaukės ligų jis pagaminama per daug arba per mažai hormono. Priklausomai nuo to, kiek daug ar mažai hormonų pagamina jūsų skydliaukė, dažnai galite jaustis neramūs ar pavargę, taip pat galite mesti svorį ar priaugti svorio. Moterys dažniau nei vyrai serga skydliaukės ligomis, ypač iškart po nėštumo ir po menopauzės.

Skydliaukės problemos – dažniausiai užduodami klausimai (I dalis)

Skydliaukės problemos – dažniausiai užduodami klausimai (I dalis)

Jūsų skydliaukė gamina skydliaukės hormonus, kurie kontroliuoja daugelį jūsų kūno veiklų, įskaitant tai, kaip greitai sudeginate kalorijas ir kaip greitai plaka jūsų širdis. Dėl skydliaukės ligų jis pagaminama per daug arba per mažai hormono. Priklausomai nuo to, kiek daug ar mažai hormonų pagamina jūsų skydliaukė, dažnai galite jaustis neramūs ar pavargę, taip pat galite mesti svorį ar priaugti svorio. Moterys dažniau nei vyrai serga skydliaukės ligomis, ypač iškart po nėštumo ir po menopauzės.

Skydliaukės problemos – dažniausiai užduodami klausimai (II dalis)

Skydliaukės problemos – dažniausiai užduodami klausimai (II dalis)

Jūsų skydliaukė gamina skydliaukės hormonus, kurie kontroliuoja daugelį jūsų kūno veiklų, įskaitant tai, kaip greitai sudeginate kalorijas ir kaip greitai plaka jūsų širdis. Dėl skydliaukės ligų jis pagaminama per daug arba per mažai hormono. Priklausomai nuo to, kiek daug ar mažai hormonų pagamina jūsų skydliaukė, dažnai galite jaustis neramūs ar pavargę, taip pat galite mesti svorį ar priaugti svorio. Moterys dažniau nei vyrai serga skydliaukės ligomis, ypač iškart po nėštumo ir po menopauzės.

Ar nosies aspiratoriai yra pavojingi kūdikiams? Svarbu juos naudoti atsargiai

Ar nosies aspiratoriai yra pavojingi kūdikiams? Svarbu juos naudoti atsargiai

Bandymas nuraminti kūdikį su užsikimšusia nosimi yra vienas iš labiausiai gąsdinančių dalykų, su kuriais gali susidurti naujieji tėvai. Natūralu, kad kūdikis, kuris negali tinkamai kvėpuoti, negali nei valgyti, nei miegoti (tai reiškia, kad jūs taip pat negalite miegoti), taip pat jūs kūdikiui negalite duoti nereceptinį dekongestantą ar dėžutę servetėlių. Vieninteliai galimi variantai – apart išskyrų ištraukimas iš nosies su burna yra guminės švirkštynės, arba į žarnelę panašūs nosies aspiratoriai (higieniškesnis metodas iš burnos į šnervę). Bet ar kūdikių šnervės traukikliai yra pavojingi?

Koks yra rekomenduojamas amžius prostatos patikrai?

Koks yra rekomenduojamas amžius prostatos patikrai?

Prostata yra liauka, padedanti gaminti spermą, kuri yra skystis, pernešantis spermatozoidus. Prostata yra tiesiai po šlapimo pūsle prieš tiesiąją žarną.

14 dažniausiai pasitaikančių glitimo netoleravimo požymių

14 dažniausiai pasitaikančių glitimo netoleravimo požymių

Gliuteno netoleravimas yra gana dažna problema. Jam būdingos neigiamos reakcijos į glitimą - baltymą, esantį kviečiuose, miežiuose ir rugiuose. Celiakija yra sunkiausia glitimo netoleravimo forma. Tai yra autoimuninė liga, kuria serga apie 1% gyventojų ir kuri gali sukelti žalos virškinimo sistemoje.

Rektalinės temperatūros matavimas – kas tai?

Rektalinės temperatūros matavimas – kas tai?

Rektalinė temperatūra tai būdas nustatyti vaiko temperatūrą. Tokio tipo temperatūros matavimą galima daryti jaunesniems nei 5 metų vaikams. Tiesiosios žarnos temperatūra nustatoma termometrą švelniai įdedant į vaiko tiesiąją žarną. Tiesioji žarna yra žarnos pabaiga. Anga įeinantį į tiesiąją žarną vadinama išange. Įsitikinkite, kad labai atsargiai laikotės nurodymų matuojant tiesiosios žarnos temperatūrą. Nematuokite tiesiosios žarnos temperatūros, jei jūsų vaikui operavo tiesiąją žarną, turėjo kokių nors tiesiosios žarnos sutrikimų ar lengvai kraujavo.

Fermentinių mielių ląstelių nauda organizmui

Fermentinių mielių ląstelių nauda organizmui

Būtų galima teigti, kad fermentinės mielių ląstelės tinka kiekvienam, norinčiam pasirūpinti savo ląstelių sveikata ir jų gyvybingumu, sukaupti energijos, išvengti ankstyvojo senėjimo simptomų, užkirsti kelią ligoms bei sustiprinti imuninę sistemą. Tačiau pasaulyje yra žmonių, kuriems labiau nei kitiems, fermentinės mielių ląstelės naudingesnės. Žemiau plačiau pakalbėsime apie šias žmonių grupes, kurioms fermentinės mielių ląstelės ypač naudingos.

Suprasti prostatos pokyčius: sveikatos vadovas vyrams (III)

Suprasti prostatos pokyčius: sveikatos vadovas vyrams (III)

Prostatos vėžys reiškia, kad vėžinės ląstelės susidaro prostatos audiniuose. Prostatos vėžys linkęs lėtai augti, palyginti su daugeliu kitų vėžių. Ląstelių pokyčiai gali prasidėti 10, 20 ar net 30 metų, kol navikas taps pakankamai didelis, kad sukeltų simptomus. Ilgainiui vėžinės ląstelės gali išplisti (metastazuoti). Pasirodžius simptomams, vėžys jau gali būti pažengęs.

Arterinio kraujospūdžio matuoklis – EVOLU

Arterinio kraujospūdžio matuoklis – EVOLU

Arterinio kraujospūdžio matuoklis – EVOLU Šiuo naujos kartos automatiniu elektroniniu kraujospūdžio matuokliu gali naudotis medikai ir pacientai, kad galėtų stebėti ir nustatyti suaugusių asmenų diastolinį, sistolinį kraujospūdį ir pulsą kiekvieną kartą, kai manžetė yra uždėta ant kairiojo žasto.

Kas tiriama šlapimo tyrimo metu?

Kas tiriama šlapimo tyrimo metu?

Šlapimą gamina inkstai, du kumščio dydžio organai, esantys abiejose stuburo pusėse, šonkaulių apačioje. Inkstai filtruoja atliekas iš kraujo, padeda reguliuoti vandens kiekį organizme ir kaupia baltymus, elektrolitus ir kitus junginius, kuriuos organizmas gali naudoti pakartotinai. Viskas, kas nereikalinga, pašalinama su šlapimu, einant iš inkstų per šlapimtakius į šlapimo pūslę, tada per šlaplę ir iš organizmo. Šlapimas paprastai yra geltonas ir gana skaidrus, tačiau kiekvieną kartą, kai žmogus šlapinasi, šlapimo spalva, kiekis, koncentracija, turinys šiek tiek skirsis dėl skirtingų sudedamųjų dalių.

Apie PSA testą (I)

Apie PSA testą (I)

PSA testas yra kraujo tyrimas, kuris gali padėti diagnozuoti prostatos problemas, įskaitant prostatos vėžį. Šiame straipsnyje paaiškiname, kas gali atlikti PSA testą, kas nutiks, jei atliksite testą, ir ką gali reikšti jūsų PSA rezultatai. PSA testai turi privalumų ir trūkumų. Prieš nuspręsdami, ar atlikti testą, turėsite apie tai pasikalbėti su savo šeimos gydytoju arba bendrosios praktikos slaugytoja.

Apie PSA testą (II)

Apie PSA testą (II)

Svarbu apgalvoti PSA testo privalumus ir trūkumus. PSA testo atlikimas yra asmeninis sprendimas - kas gali būti svarbu vienam vyrui, gali būti ne taip kitam.

Kas yra H. pylori infekcija?

Kas yra H. pylori infekcija?

H. pylori yra paplitusi bakterijų rūšis, auganti virškinamajame trakte ir turinti polinkį pulti skrandžio gleivinę. Ja užkrėsta maždaug 60 procentų suaugusių žmonių skrandžių. H. pylori infekcijos paprastai yra nekenksmingos, tačiau jos yra atsakingos už daugumą skrandžio ir plonosios žarnos opų.

Ką reikia žinoti apie norovirusą?

Ką reikia žinoti apie norovirusą?

Norovirusas, dar vadinamas žieminio vėmimo infekcija. Kuri yra dažna viduriavimo ir gastroenterito priežastis. Nors norovirusas dažniausiai sukelia infekciją žiemos mėnesiais, jis gali paveikti žmones bet kuriuo metų laiku. Žmonės kartais neteisingai nurodo, kad norovirusinė infekcija yra „skrandžio gripas“. Medicininis terminas yra gastroenteritas ir jis neturi ryšio su gripu, kuris yra kvėpavimo takų infekcija. Šiame straipsnyje mes apibūdiname noroviruso simptomus ir priežastis bei paaiškiname, kaip gydyti ir užkirsti kelią infekcijai.

Visuotinė dažniausiai pasitaikančių vėžių statistika

Visuotinė dažniausiai pasitaikančių vėžių statistika

Pateikiame informacijos apie dažniausiai pasitaikančių vėžio rūšių (išskyrus ne-melanomos odos vėžį) 2018 m. statistiką. Apskaičiuota, kad 2018 m. visame pasaulyje buvo 18 milijonų vėžio atvejų, iš jų 9,5 milijono atvejų buvo vyrų, o 8,5 milijono - moterų. Dažniausiai pasitaikantys vėžio atvejai yra išvardyti žemiau esančioje lentelėje. Atsižvelgiant į šią didėjančią pasaulinę naštą, vėžio prevencija yra vienas svarbiausių XXI amžiaus visuomenės sveikatos iššūkių.

Kačių leukemijos virusas

Kačių leukemijos virusas

Kačių leukemijos virusas (FeLV) yra viena iš labiausiai paplitusių kačių infekcinių ligų, kuria serga 2–3% visų kačių. Sergančių ar kitaip didelės rizikos kačių infekcijos rodikliai yra žymiai didesni (iki 30%). Laimei, per pastaruosius 25 metus FeLV paplitimas žymiai sumažėjo nuo veiksmingos vakcinos sukūrimo ir tikslių tyrimo procedūrų.

Viskas, ką reikia žinoti apie skrandžio opas

Viskas, ką reikia žinoti apie skrandžio opas

Skrandžio opos yra skrandžio ar plonosios žarnos gleivinės opos. Jos atsiranda, kai skrandį išklojančios apsauginės gleivės tampa neveiksmingos. Skrandis gamina stiprią rūgštį, kuri padeda virškinti maistą ir apsaugoti nuo mikrobų. Kad apsaugotų kūno audinius nuo šios rūgšties, jis taip pat išskiria storą gleivių sluoksnį. Jei gleivių sluoksnis yra nusidėvėjęs ir nustoja efektyviai veikti, rūgštis gali pažeisti skrandžio audinį ir sukelti opą. Apskaičiuota, kad vienam iš dešimties Vakarų šalių gyventojų tam tikru gyvenimo laikotarpiu bus opa skrandyje ar plonojoje žarnoje. Skrandžio opas palyginti lengva išgydyti, tačiau jos negydomos gali sukelti didelių problemų.

Herpeso simptomai, priežastys ir gydymas

Herpeso simptomai, priežastys ir gydymas

Herpesas yra infekcija, kurią sukelia HSV (herpes simplex virusas). Šis virusas pažeidžia išorinius lytinius organus, analinę sritį, gleivinių paviršius ir kitų kūno dalių odą. Herpesas yra ilgalaikė būklė. Tačiau daugelis žmonių niekada neturi simptomų, net jei ir nešioja virusą. Simptomai yra pūslės, opos, skausmas šlapinantis, žaizdelės bei makšties išskyros. Nors herpesas nėra išgydomas, jį galima gydyti vaistais ir naminėmis gydymo priemonėmis. Šiame straipsnyje aptariame herpeso simptomus, kaip jį gydyti ir kaip jo išvengti.

Kas yra Laimo liga?

Kas yra Laimo liga?

Laimo liga yra infekcija, kurią sukelia erkių įkandimas. Infekcija gali sukelti odos, širdies, smegenų ir sąnarių problemų. Gydymas antibiotikais paprastai išgydo Laimo ligą, ypač kai ji pradedama gydyti dar ankstyvoje stadijoje.

Žiemos alergija – kas tai?

Žiemos alergija – kas tai?

Jei esate alergiškas žiedadulkėms, atšalus orams turite atokvėpį. Bet jei turite alergiją patalpose, pvz., pelėsių ir dulkių erkių, galite pastebėti daugiau alergijos simptomų žiemą, kai praleidžiate daugiau laiko viduje.

Inhaliatorių skirtumai – kokį rinktis?

Inhaliatorių skirtumai – kokį rinktis?

Nešiojamas purkštuvas varomas greitų grandinės virpesių, sudarančių pjezoelektrinę keramiką. Nešiojamo purkštuvo veikimo principą sudaro greiti grandinės virpesiai, sukuriantys pjezoelektrinės keramikos keitiklio mikroschemos rezonuojančius virpesius, kurie perduodami į mikro metalinį tinklelį. Skystis praeina pro šį itin smulkų tinklelį ir yra staigiai išpurškiamas.

Savidiagnostikos testai – atlikimui namuose

Savidiagnostikos testai – atlikimui namuose

Pajutę pirmus peršalimo simptomus, skubate išgerti vaistus nuo peršalimo ar net antibiotikus. Praėjo kelios dienos, bet nejaučiate jokio pagerėjimo? Į galvą pradeda lysti mintis, kad jau susirgote gripu, simptomai panašūs. Nerimaujate ir skambinate vizitui pas gydytoją, sužinote reikia laukti kelias savaites. O gal einate pas budinti gydytoją ir ten laukiate kelias valandas, kol jus priims, kartu su kitais kosinčiais ir sloguojančiais pacientais. O jei viską būtų galima padaryti paprasčiau su savidiagnostikos testu peršalimui nustatyti. Vienas tepinėlis iš gerklės ir jau aišku ar tai peršalimas ar gripas.

Gliukozės matuokliai – kokį pirkti?

Gliukozės matuokliai – kokį pirkti?

Cukriniam diabetui valdyti pats svarbiausias - gliukozės koncentracijos kraujyje stebėjimas. Ilgalaikiai tyrimai rodo, kad nesvarbu kokio, 1 ar 2 tipo, CD sergama, HbA1c tuo mažesnis, kuo dažniau tikrinama glikemija. Rezultatas būna dvigubai geresnis kai gliukozės koncentracija kraujyje matuojama 5-7 kartus per savaitę nei nematuojant.

Termometrai – kurį pasirinkti?

Termometrai – kurį pasirinkti?

Savo šeimai tinkamiausio termometro pasirinkimas gali sukelti painiavą. Štai ką reikia žinoti apie dažniausiai naudojamus termometrus.

Suprasti prostatos pokyčius: sveikatos vadovas vyrams (II)

Suprasti prostatos pokyčius: sveikatos vadovas vyrams (II)

Padidėjusi prostata (BPH) - BPH reiškia gerybinę prostatos hiperplaziją. Gerybinis reiškia „ne vėžys“, o hiperplazija - nenormalų ląstelių augimą. Rezultatas yra tas, kad prostata padidėja. BPH nėra susijęs su vėžiu ir nedidina jūsų rizikos susirgti prostatos vėžiu, tačiau BPH ir prostatos vėžio simptomai gali būti panašūs.

Suprasti prostatos pokyčius: sveikatos vadovas vyrams (I)

Suprasti prostatos pokyčius: sveikatos vadovas vyrams (I)

Jums gali kilti prostatos problemų ir norite daugiau sužinoti apie prostatos vėžio simptomus ir rizikos veiksnius, PSA atrankos testą ir sąlygas, kurios nėra vėžys, pavyzdžiui, padidėjusi prostata (BPH) ir prostatitas. Galbūt norėsite atsispausdinti šią brošiūrą. Šiuose praktiniuose užrašuose, patarimai ir medicininiai vaizdai, kurie padės sužinoti daugiau ir pasikalbėti su savo gydytoju.

Kaip naudoti ovuliacijos testo juosteles, norint numatyti vaisingiausias dienas?

Kaip naudoti ovuliacijos testo juosteles, norint numatyti vaisingiausias dienas?

Sužinokite daugiau apie ovuliacijos testo juosteles arba ovuliacijos numatymo rinkinius, kad tiksliai žinotumėt, kada turėtumėte pabandyti pastoti. Jei bandote pastoti, tikriausiai esate susipažinę su ovuliacijos pagrindais: kartą per mėnesį iš vienos kiaušidės išsiskiria subrendęs kiaušėlis, kurį galima apvaisinti. Šis 12–24 valandų langas yra tada, kai jūsų vaisingumas pasiekia aukščiausią tašką, todėl tai geriausias laikas užsiimti seksu, kai bandote pastoti. Ovuliacija įvyksta mėnesinių ciklo viduryje. Bet kiekvienos moters ciklas yra skirtingas, o jūsų pačių ovuliacija gali skirtis kiekvieną mėnesį. Yra keli būdai išsiaiškinti, kada pasiekiate ovuliaciją, o ovuliacijos testo juostelės yra vienas iš geriausių variantų. Čia apžvelgiama, kaip jie veikia, kaip juos naudoti ir ar jie jums tinka.

Kokia yra žindymo nauda jūsų kūdikiui?

Kokia yra žindymo nauda jūsų kūdikiui?

Sprendimo dėl žindymo priėmimas yra asmeninis reikalas. Šiam apsisprendimui taip pat turės įtakos draugų bei šeimos rato nuomonės. Daugelis medicinos ekspertų, įskaitant Amerikos pediatrijos akademiją (AAP) ir Amerikos akušerių ir ginekologų koledžą, griežtai rekomenduoja 6 mėnesius maitinti krūtimi (be formulės, sulčių ir vandens). Ir žindykite bent metus jau su kitais maisto produktais, kurie turėtų būti pradėti vartoti nuo 6 mėnesių amžiaus, pavyzdžiui, daržovėmis, grūdais, vaisiais, baltymais.

Burnos vėžys – viena pavojingiausių burnos ligų

Burnos vėžys – viena pavojingiausių burnos ligų

Vėžys, atsirandantis burnos viduje, kartais vadinamas burnos vėžiu arba burnos ertmės vėžiu. Burnos vėžys yra viena iš kelių vėžio rūšių, priskirstytų į kategoriją, vadinamą galvos ir kaklo vėžiu. Burnos ir kiti galvos ir kaklo vėžiai dažnai gydomi panašiai.

Kaip gyventi su burnos vėžiu?

Kaip gyventi su burnos vėžiu?

Burnos vėžys yra glaudžiai susijęs su tabako vartojimu, įskaitant cigaretes, cigarus, pypkes, kramtomąjį tabaką ir uostomąją tabaką. Ne visi, kuriems diagnozuotas burnos vėžys, vartoja tabaką.

Išrūgų baltymai – privalumai ir trūkumai

Išrūgų baltymai – privalumai ir trūkumai

Išrūgų baltymai yra vienas iš pagrindinių baltymų, randamų pieno produktuose. Išrūgų baltymai, kaip sūrio gaminimo proceso šalutinis produktas, suteikia nemažą kiekį nepakeičiamųjų aminorūgščių, reikalingų baltymų funkcijoms atlikti organizme. Išrūgų baltymai - paprastai miltelių pavidalu - gali būti dedami į skysčius ar minkštą maistą, pavyzdžiui, obuolių uogienę, arba sumaišomi su ledu ir šviežiais vaisiais, norint pasigaminti kokteilį. Žmonės dažniausiai vartoja išrugų baltymus, kad pagerintų sportinius rezultatus ir pašalintų mitybos trūkumus ar problemas.

Inkstų vėžys – labiausiai paplitusi liga pasaulyje

Inkstų vėžys – labiausiai paplitusi liga pasaulyje

Inkstų vėžys prasideda inkstuose. Jūsų inkstai yra du pupelės formos organai, kiekvienas maždaug kumščio dydžio. Jie yra už jūsų pilvo organų, po vieną inkstą kiekvienoje stuburo pusėje. Suaugusiesiems inkstų ląstelių karcinoma yra labiausiai paplitusi inkstų vėžio rūšis - apie 90 procentų vėžinių navikų. Gali atsirasti kitų retesnių inkstų vėžio rūšių. Mažiems vaikams yra didesnė tikimybė išsivystyti inkstų vėžiui, vadinamam Wilmso naviku. Atrodo, kad inkstų vėžio dažnis didėja. Viena to priežasčių gali būti tai, kad vaizdų gavimo būdai, tokie kaip kompiuterinės tomografijos (KT) nuskaitymai, yra naudojami dažniau. Šie tyrimai gali atsitiktinai atrasti daugiau inkstų vėžio atvejų. Daugeliu atvejų inkstų vėžys nustatomas ankstyvoje stadijoje, kai navikai yra maži ir apsiriboja inkstais, todėl juos lengviau gydyti.

11 patarimų, kaip išgyventi karščio bangą be oro kondicionavimo

11 patarimų, kaip išgyventi karščio bangą be oro kondicionavimo

Vasarą karščio bangos gali smogti į šalies rajonus, kur vėsesnis klimatas yra normalu. Šiose vietovėse daugelyje namų nėra oro kondicionierių, o išgyventi esant ekstremaliai oro temperatūrai tampa iššūkiu visiems. Šie

14 maisto produktų, kuriuos reikia valgyti peršalus

14 maisto produktų, kuriuos reikia valgyti peršalus

Šie maisto produktai ir gėrimai kovoja su užsikimimu, kosuliu, nuovargiu ir kitais erzinančiais peršalimo ir gripo simptomais. Kai sergate, ypač peršalimu ar gripu, maistas kartais gali būti tikras išsigelbėjimas. Tinkamas maistas ir gėrimai gali padėti palengvinti peršalimo simptomus ar sustiprinti imuninę sistemą, kad greičiau pasveiktumėte. Čia yra 14 maisto produktų, su kuriais kovojama prieš peršalimą, ir paprasti būdai, kaip juos paruošti. Kai kurie gali padėti jūsų imuninei sistemai atsikratyti peršalimo arba sumažinti jo sunkumą ar ilgį. Taigi kaupkite atsargas!

Kaip interpretuoti Exacto pro šlapimo tyrimo juostelių rezultatus?

Kaip interpretuoti Exacto pro šlapimo tyrimo juostelių rezultatus?

Kaip interpretuoti Exacto pro šlapimo tyrimo juostelių rezultatus?

Krūties vėžys – verta žinoti

Krūties vėžys – verta žinoti

Krūties vėžys yra vėžys, kuris formuojasi krūties ląstelėse. Krūties vėžys gali pasireikšti tiek vyrams, tiek moterims, tačiau tai kur kas labiau paplitusi moterims. Didelės paramos ir mokslinių tyrimų finansavimas padėjo pasiekti krūties vėžio diagnozavimo ir gydymo pažangą. Krūties vėžio išgyvenamumas padidėjo, o mirčių, susijusių su šia liga, skaičius nuolat mažėja, daugiausia dėl tokių veiksnių kaip ankstesnis nustatymas, naujas personalizuotas požiūris į gydymą ir geresnis ligos supratimas.

Kepenų vėžys – simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Kepenų vėžys – simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Kepenyse gali formuotis kelių rūšių vėžys. Dažniausias kepenų vėžio tipas yra kepenų ląstelių karcinoma, kuri prasideda pagrindiniame kepenų ląstelių (hepatocitų) tipe. Kiti kepenų vėžio tipai, tokie kaip intrahepatinė cholangiokarcinoma ir hepatoblastoma, yra daug retesni.

Tuberkuliozė – simptomai ir priežastys (II)

Tuberkuliozė – simptomai ir priežastys (II)

Daugelis tuberkuliozės atmainų atsparios vaistams, kurie dažniausiai naudojami ligai gydyti. Aktyvią tuberkuliozę turintys žmonės daugelį mėnesių turi vartoti kelių rūšių vaistus, kad išnaikintų infekciją ir užkirstų kelią atsparumui antibiotikams.

Tuberkuliozė – simptomai ir priežastys (I)

Tuberkuliozė – simptomai ir priežastys (I)

Tuberkuliozė (TB) yra potencialiai rimta infekcinė liga, daugiausia pažeidžianti jūsų plaučius. Bakterijos, sukeliančios tuberkuliozę, pasklinda iš vieno žmogaus kitam per mažus lašelius, išleidžiamus į orą per kosulį ir čiaudulį.

Kada ir kaip naudoti inhaliatorių

Kada ir kaip naudoti inhaliatorių

Yra skirtingų tipų inhaliatoriai, kurie naudojami skirtingais tikslais ir reikalauja skirtingų metodų.

Cukraus kiekio kraujyje tyrimai: Kodėl, kada ir kaip

Cukraus kiekio kraujyje tyrimai: Kodėl, kada ir kaip

Cukraus kiekio kraujyje tyrimas yra svarbi diabeto priežiūros dalis. Jei sergate cukriniu diabetu, savarankiškas cukraus kiekio kraujyje (gliukozės kiekio kraujyje) patikrinimas gali būti svarbi priemonė diabeto valdymui ir komplikacijų prevencijai. Cukraus kiekį kraujyje galite patikrinti namuose nešiojamu elektroniniu prietaisu, vadinamu cukraus kiekio kraujyje matuokliu, naudodami nedidelį kraujo lašą. Taip pat galite naudoti prietaisą, vadinamą nuolatiniu gliukozės monitoriumi (CGM).

Prostatitas – kaip gydyti?

Prostatitas – kaip gydyti?

Prostatitas yra prostatos liaukos, vyrams, esančios tiesiai po šlapimo pūsle, patinimas ir uždegimas. Prostatos liauka gamina skystį (spermą), kuris perneša spermą. Prostatitas dažnai sukelia skausmingą ar sunkų šlapinimąsi. Kiti simptomai yra skausmas kirkšnyje, dubens srityje ar lytiniuose organuose ir kartais į gripą panašūs simptomai.

Ir vėl kankina rėmuo?

Ir vėl kankina rėmuo?

Rėmuo yra deginantis skausmas jūsų krūtinėje, tiesiai už krūtinkaulio. Skausmas dažnai būna stipresnis po valgio, vakare, gulint ar lenkiantis. Retas rėmuo yra dažnas reiškinys, dėl kurio nereikia nerimauti. Dauguma žmonių gali susitvarkyti su rėmens nepatogumais, pakeisdami gyvenimo būdą ir vartodami nereceptinius vaistus. Didesnis rėmuo trukdantis jūsų kasdienybei gali būti simptomas sunkesnės formos, kuriai reikalinga medicininė priežiūra.

Kas yra skrandžio opa?

Kas yra skrandžio opa?

Skrandžio opos, dar vadinamos gastritinėmis opomis, yra skausmingos opos skrandžio gleivinėje. Skrandžio opos yra tam tikros rūšies pepsinė opa. Pepsinės opos yra bet kokios opos, turinčios įtakos skrandžiui ir plonosioms žarnoms. Skrandžio opos atsiranda, kai sumažėja storas gleivių sluoksnis, kuris apsaugo jūsų skrandį nuo virškinimo sulčių. Tai leidžia virškinamosioms rūgštims ardyti audinius, esančius skrandyje, ir sukelti opą. Skrandžio opos gali būti lengvai išgydomos, tačiau netinkamai gydant jos gali tapti sunkios.

Ką svarbu žinoti apie vitaminą D?

Ką svarbu žinoti apie vitaminą D?

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas. Dėl to, jog jo receptorių randama beveik visuose organuose, dažnai jis dar įvardijamas kaip hormonas. Vitaminas D padeda ne tik kalcio ir fosforo absorbcijai, bet ir labai svarbus imuninei sistemai palaikyti. Atlikti tyrimai rodo, jog net 4 iš 5 Lietuvos gyventojų truksta vitamino D.

Osteoporozė

Osteoporozė

Osteoporoze serga visų rasių vyrai ir moterys. Tačiau didžiausią riziką kelia baltosios ir azijietės moterys, ypač vyresnio amžiaus moterys, kurioms praeina menopauzė. Vaistai, sveika mityba ir svorio pratimai gali padėti išvengti kaulų retėjimo ar sustiprinti jau silpnus kaulus.

Albumino kraujo tyrimas

Albumino kraujo tyrimas

Albumino kraujo tyrimas nustato albumino kiekį jūsų kraujyje. Albuminas yra baltymas, kurį gamina jūsų kepenys. Albuminas padeda išlaikyti skysčius kraujyje, todėl jis nepateka į kitus audinius. Jis taip pat neša įvairias medžiagas visame kūne, įskaitant hormonus, vitaminus ir fermentus. Mažas albumino kiekis gali reikšti kepenų ar inkstų sutrikimą.

Naktinis prakaitavimas

Naktinis prakaitavimas

Naktinis prakaitavimas yra toks, kai prakaituojate tiek, kad naktiniai drabužiai ir patalynė sudrėksta, nors ten, kur miegate, yra vėsu. Suaugusieji ir vaikai gali prakaituoti naktį.

Makšties sausumas

Makšties sausumas

Makšties sausumas yra dažna problema, kurią kai kuriomis savo gyvenimo akimirkomis patiria daugelis moterų. Tačiau yra dalykų, kurie gali padėti.

Menopauzė – simptomai ir priežastys

Menopauzė – simptomai ir priežastys

Moteris gimsta turėdama visus kiaušinėlius, kurie yra saugomi jos kiaušidėse. Kiaušidės taip pat gamina hormonus estrogenus ir progesteroną, kurie kontroliuoja menstruacijas ir kiaušinėlių išsiskyrimą (ovuliaciją). Menopauzė įvyksta tada, kai kiaušidės nebeišleidžia kiaušinėlio kiekvieną mėnesį ir menstruacijos sustoja.

Miego problemos

Miego problemos

Nemiga reiškia, kad jums reguliariai kyla miego problemų. Paprastai tai pagerėja pakeitus miego įpročius

Karščio bangos

Karščio bangos

Menopauzės metu dauguma moterų patiria karščio pylimą. Jie dažnai apibūdinami kaip staigus šilumos jausmas, kuris, atrodo, kyla iš niekur ir plinta visame kūne. Taip pat gali atsirasti prakaitavimas, smarkus širdies plakimas ir veido paraudimas. Kai kurios moterys tik retkarčiais patiria karščio pylimą, kuris jų netrikdo, o kitos gali visą dieną jaustis nepatogiai, trikdančiai ir gėdingai.

Migrena ir dažnas galvos skausmas

Migrena ir dažnas galvos skausmas

Galvos skausmai būna pirminiai, kurie nesusiję su kita liga ar būkle, ir antriniai, kuriuos sukelia kita liga ar būklė. Daugiau kaip 90 proc. visų galvos skausmų – pirminiai. Šiai grupei priskiriama ir migrena.

Lėtiniai nugaros bei kaklo skausmai

Lėtiniai nugaros bei kaklo skausmai

Bent kartą gyvenime nugaros skausmus patiria iki 90 proc. žmonių, stuburo ligos, deja, labai dažnai sukelia neįgalumą.

8 kūrybingi būdai, kaip nepamiršti vartoti vaistų kiekvieną dieną

8 kūrybingi būdai, kaip nepamiršti vartoti vaistų kiekvieną dieną

Pasidomėkite kam vartojate vaistus, taip sustiprinsite savo gydymo plano laikymąsi. Žinojimas apie savo sveikatos būklę taip pat gali būti stiprus motyvatorius. Tai ypač svarbu esant tokioms ligoms, kurioms būdingi keli simptomai, kurie primena, kad laikas vartoti vaistą, pavyzdžiui, padidėjęs kraujospūdis.

Antibiotikai – ką reikia žinoti?

Antibiotikai – ką reikia žinoti?

Antibiotikai, dar vadinami antibakteriniais vaistais, naikinančiais arba lėtinančiais bakterijų augimą. Jie apima daugybę galingų vaistų ir yra naudojami bakterijų sukeltoms ligoms gydyti. Antibiotikai negali gydyti virusinių infekcijų, tokių kaip peršalimas, gripas ir daugumos kosulio rūšių. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra antibiotikai, kaip jie veikia, koks yra galimas šalutinis poveikis ir koks yra atsparumas antibiotikams.

Prostatos liaukos svarba vyro sveikatai

Prostatos liaukos svarba vyro sveikatai

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijų surinktais duomenimis, prostatos ligomis serga kone kas trečias 50-ties metų sulaukęs vyras, o ūminiu prostatos uždegimu vis dažniau serga jaunesni.

Anafilaksija

Anafilaksija

Anafilaksija vis dažniau ištinka maistui alergiškus vaikus, ir ne ligoninėje, o įprastomis visuomenės sąlygomis. Maisto sukeliama anafilaksija gali ištikti namuose, mokykloje, restorane ir kitose vietose. Anafilaksiją gali sukelti bet kuris maisto produktas, alergenas gali būti „pasislėpęs“, pavyzdžiui, riešutų pėdsakai, ar sukeliantis kryžmines reakcijas.

Alergijos tyrimai (I)

Alergijos tyrimai (I)

Padidėjęs aplinkos užterštumas, stresas, retas kontaktas su gamta ir namų sterilumas – visa tai žmogui naujos aplinkybės, su kuriomis neteko susidurti ankščiau gyvenusioms kartoms. Tai ir vieni pagrindinių veiksnių, lemiančių alergijų padažnėjimą.

Skydliaukės sutrikimai

Skydliaukės sutrikimai

Skydliaukės sutrikimus patiria daugiau nei 20% Lietuvos gyventojų, tačiau iš jų apie tai nieko nežino. Taip yra dėl to, kad nežymūs skydliaukės simptomai dažnai priskiriami žmogaus būdui arba palaikomi ankstyvosios senatvės požymiais.

ŽIV virusas (II)

ŽIV virusas (II)

Lietuvoje gali būti apie 250–300 žmonių, kurie yra infekuoti žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV), tačiau to nežino, sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) atstovė, gydytoja Irma Čaplinskienė.

ŽIV virusas (I)

ŽIV virusas (I)

ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas) – retrovirusas, priklausantis lentivirusų šeimai (lot. lenti – „lėtas“), nes jie vystosi lėtai. Paprastai prabėga ne vieneri metai, kol pasireiškia ŽIV infekcijos simptomai. Šis virusas mažesnis už bakteriją, gyvena tik žmogaus organizmo ląstelėse ir yra artimas beždžionės imunodeficito virusui (BIV).

Kad akys neprarastų žvitrumo

Kad akys neprarastų žvitrumo

Kiekvienas žmogus mato kitaip. Tai priklauso nuo susiformavusios jo regėjimo sistemos ir nuo to, kaip jis, laikui bėgant, išmoko naudotis akimis. Deja, jei augdamas neišsiugdėte gerų regėjimo įgūdžių, vargsite visą gyvenimą. Tačiau, net jeigu jūsų regėjimo įgūdžiai geri, juos nesunku sugadinti. Regai kenkia stresas, prasta mityba, gyvenimo būdas ir, žinoma, senėjimas.

Krūties vėžio prevencija

Krūties vėžio prevencija

Statistiniai duomenys liūdina: vėžiu serga viena iš trijų ir viena iš keturių moterų. Lietuvoje kasmet vėžių serga net 18 tūkst. Žmonių, iš jų daugiau kaip 8,5 tūkst. – moterys. Plintanti liga verčia susirūpinti mokslininkus, sveikatos apsaugos organizatorius, specialistus bei politikus.

Slapto kraujo aptikimo testai

Slapto kraujo aptikimo testai

Slapto kraujo tyrimas leidžia aptikti mikroskopinį kraujo buvimo kiekį išmatose, kuris gali būti virškinimo trakto problemos požymis.

Šlapimo tyrimo rodmenų reikšmės

Šlapimo tyrimo rodmenų reikšmės

Šiuolaikiniai automatiniai šlapimo analizatoriai greitai nustato pagrindinius 10-11 šlapimo rodiklių.

Kraujo tyrimų rezultatų reikšmės

Kraujo tyrimų rezultatų reikšmės

Kraujo tyrimų rezultatų reikšmės Kraują dabar analizuoja automatinis aparatas, vadinamas hematologiniu analizatoriumi. Jis pateikia daug rodiklių, kurie gydytojui suteikia informacijos apie kraujo elementus – eritrocitus (raudonuosius kraujo kūnelius), leukocitus (baltuosius kraujo kūnelius), trombocitus (kraujo plokšteles).

Šienligė – alergija su kuria galima gyventi

Šienligė – alergija su kuria galima gyventi

Šienligė, alerginis rinitas – žiedadulkių sukelta alerginė liga, kuri atsiranda dėl padidėjusios organizmo reakcijos į augalų žiedadulkes. Kiti šienligės pavadinimai: polinozė (lot. pollen – žiedadulkė), šieno karštligė, šieno sloga, pavasario – vasaros sloga, alerginis rinitas.

Nervinė anoreksija – viena populiariausių valgymo sutrikimų ligų

Nervinė anoreksija – viena populiariausių valgymo sutrikimų ligų

Nervinė anoreksija (anorexia nervosa) - dažnai tiesiog vadinama anoreksija - yra valgymo sutrikimas, kuriam būdingas neįprastai mažas kūno svoris, stipri baimė priaugti svorio ir iškreiptas svorio suvokimas. Žmonės, sergantys anoreksija, labai vertina savo svorio ir formos kontrolę, deda ypatingas pastangomis, kurios paprastai labai trukdo jų gyvenimui.

Kas yra cukrinis diabetas? Kokie jo tipai? Ir kaip gydyti?

Kas yra cukrinis diabetas? Kokie jo tipai? Ir kaip gydyti?

Cukrinis diabetas gali smogti bet kam, bet kuriame gyvenimo etape. Ir tai rodo - skaičiai, kurie dramatiškai auga. Visame pasaulyje cukriniu diabetu serga daugiau nei 422 milijonai žmonių.

Ar jūsų cukraus kiekis kraujyje nekontroliuojamas? Ženklai, kurių reikia ieškoti.

Ar jūsų cukraus kiekis kraujyje nekontroliuojamas? Ženklai, kurių reikia ieškoti.

Žmonės, sergantys 2 tipo cukriniu diabetu, dažnai gali kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje laikydamiesi dietų, mankštos ir vaistų. Bet jei kiekvieną dieną nepatikrinsite cukraus lygio kraujyje matuokliu, tiksliausių rezultatų neturėsite. Bet kuriam diabetu sergančiam asmeniui naudinga periodiškai patikrinti cukraus kiekį kraujyje.

Rota virusas – kas tai?

Rota virusas – kas tai?

Suaugusių žmonių organizmas turi didesnį atsparumą įvairioms ligoms, jų imuninė sistema yra stipresnė, todėl ir rota virusas jų žarnynuose diagnozuojamas rečiau. Mokslininkai yra nustatę, kad užsikrėsti rota virusu pakanka vos 10 viruso dalelių. Sunkiausiomis ligos formomis pirmą kartą serga 3 – 35 mėnesių kūdikiai ir vaikai.

Inkstų ligos užklumpa neperspėję

Inkstų ligos užklumpa neperspėję

Kas dešimtas suaugęs žmogus turi inkstų sutrikimų, tačiau dažnas to net neįtaria. Apie užklupusią klastingą ligą neretai sužinoma, kai ji jau būna gerokai pažengusi į priekį. Apie inkstų ligas ir jų gydymą kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Nefrologijos klinikos gydytoja nefrologe dr. Asta Stankuviene.

Laimo liga

Laimo liga

Laimo liga, taip pat žinoma kaip Laimo beriliose, yra infekcinė liga, kurią sukelia bakterija, pavadinta Borrelia. Pirmajai ligos stadijai būdingi bendri infekcijos požymiai ir migruojanti eritema (Erythema migrans), atsirandanti erkės įkandimo vietoje, dažniausiai praėjus 1-4 savaitėms po įsisiurbimo, nors kartais eritema gali išsivystyti ir anksčiau arba tik po 2 mėnesių

Cukrinis diabetas

Cukrinis diabetas

Cukrinis diabetas (lot. diabetes mellitus) arba cukraligė – liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos sutrikimai, lemiantys gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą (hiperglikemija), arba sumažėjimą (hipoglikemija).

Kraujospūdžio matuokliai - kokį pirkti?

Kraujospūdžio matuokliai - kokį pirkti?

Padidėjęs ar sumažėjęs kraujo spaudimas – dažna ir pažįstama situacija, daugeliui iš mūsų. Priežasčių ir gydymo metodų šiuo atveju gali būti daug ir įvairių, tačiau pirmiausia svarbu patiems pastebėti kraujo spaudimo kitimą, jog būtų galima kreiptis į gydytojus dėl diagnozės.

Plaučių uždegimas ar tik peršalimas

Plaučių uždegimas ar tik peršalimas

Plaučių uždegimas arba pneumonija – tai infekcijos (dažniausiai virusų arba bakterijų) sukeltas plaučių audinio uždegimas. Dėl į plaučius patekusių mikroorganizmų alveolėse susikaupia skysčio ir uždegiminių ląstelių. Dėl šio pažeidimo sutrinka dujų apykaita – blogai pasisavinamas deguonis.

Alkoholio vartojimas nėštumo metu

Alkoholio vartojimas nėštumo metu

Būsimo vaiko sveikata – ne vien mamos, bet ir visos šeimos reikalas. Jau 3 mėnesius iki planuojamo pastojimo būsimoji mama ir būsimasis tėtis turėtų susilaikyti nuo alkoholio, o ypač jo vengti nėštumo laikotarpiu. Pavojingiausias kūdikio raidai laikas – nuo 3 iki 10 savaitės po pastojimo.

Nėštumo testai – kuris geriausias?

Nėštumo testai – kuris geriausias?

Kai stengiatės pastoti, tikitės ar įtariate nėštumą, nežinia stipriai ištampo nervus, o dienos slenka lėčiau negu įprastai. Iš to didelio noro sužinoti rezultatus, net nesulaukusios tikrųjų nėštumą patvirtinančių požymių skubame į vaistinę ir perkame nėštumo testą (vieną ar, kad būtų aiškiau, kelis...). Vos 10 min. ir lemtingas atsakymas prieš akis. Tačiau ar jie tikrai tokie patikimi?

Kaip išvengti gimdos kaklelio vėžio

Kaip išvengti gimdos kaklelio vėžio

Susirgti gimdos kaklelio vėžiu labiausiai rizikuoja 25-60 metų moterys. Šis vėžys būna dviejų rūšių. Plokščialąstelinis vėžys dažniausiai išsivysto iš pakitusių gimdos kaklelio gleivinės plokščiojo epitelio ląstelių, o vėžys, kuris išsivysto iš kaklelio kanalo liaukinio epitelio ląstelių, vadinamas adenokarcinoma. Šiuo vėžiu moterys serga daug rečiau nei plokščialąsteliniu.

Skydliaukės reikšmė žmogaus organizmui

Skydliaukės reikšmė žmogaus organizmui

Skydliaukė (lot. glandula thyroidea) – stambi priekinės kaklo dalies endokrininė liauka, išsidėsčiusi tarp 5-ojo kaklo slankstelio ir 1-ojo krūtinės slankstelio, po pat Adomo obuoliu (vyrams). Ji yra maždaug 15-30 g svorio, paprastai padidėja mėnesinių bei nėštumo metu. Pagrindinė skydliaukės funkcija – hormonų gamyba, šį procesą reguliuoja galvos smegenyse esanti hipofizė.

Ligos – be pavojaus signalo

Ligos – be pavojaus signalo

Inkstai ir kepenys – lyg sudėtingos žmogaus organizmo laboratorijos. Tai skirtingi organai, atliekantys skirtingas funkcijas, tačiau turi ir vienijantį požymį. Susirgęs lėtine inkstų ar lėtine kepenų liga žmogus nejaučia jokio skausmo, kitų simptomų, o liga patyliukais ardo šiuos organus.

Kaip apsisaugoti nuo karščio?!

Kaip apsisaugoti nuo karščio?!

Maksimali temperatūra, kurioje žmogus gali kvėpuoti, yra 116 laipsnių. Skaičius įspūdingas – juk daugelis iš mūsų patiria nemažai nepatogumų jau tada, kai termometro stulpelis šokteli iki 30 laipsnių. Ypač karščius ir tvankumą sunku ištverti miestų gyventojams – situaciją pablogina įkaitęs asfaltas ir išmetamosios dujos.